مدیر عامل مجتمع در گفتگو با خبرنگار روزنامه ایران عنوان کرد

94/7/7


مدیر عامل مجتمع در گفتگو با خبرنگار روزنامه ایران عنوان کرد فراهم سازی زیر ساخت ها از ضروریات توسعه صنعت گردشگری مدیر عامل مرکز خرید و سرگرمی طلای سفید،ایجاد زیر ساختهای مختلف در حوزه های خدماتی،درمانی،آموزشی و .....را از ضروریات توسعه صنعت گردشگری خراسان شمالی عنوان کرد.
به گزارش ایران،احمد معظمی ضمن تبیین پتانسیل های بالقوه خراسان شمالی دربخش های مختلف گردشگری اعم از گردشگری طبیعی،تاریخی، فرهنگی و ......ایجاد و زیرساخت های مختلف را عاملی برای توسعه و پویایی صنعت درآمدزادی گردشگری دانست و بر تقویت آن تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد:البته در کنار ایجاد زیرساخت های اساسی،ایجاد تاسیسات گردشگری نظیر هتل،متل،موزه ها،مراکز تفریحی و سرگرمی و مجتمع های بین راهی نیز از ضروریات بالندگی این صنعت است. معظمی در ادامه از احداث دوپروژه در حال ساخت برای کمک به توسعه بخش گردشگری استان خبر داد و گفت:به منظور رفع کمبودهای بخش گردشگری استان در حال حاضر 2پروژه در حال ساخت است پروژه نخست،پروژه طلای سفید در 2 بخش اداری تجاری و سرگرمی –تفریحی است .
وی ادامه داد :بخش سرگرمی و تفریحی آن در زمینی به مساحت 80هزار و 400 متر مربع و با 46 هزارو 862مترمربع زیر بنا در حال حاضر 45% پیشرفت فیزیکی دارد. معظمی،مجموع این پروژه را شامل بخش هایی چون مجموعه تجاری،فروشگاه صنایع دستی ،شهربازی،مجموعه پذیرایی،سالنهای چند منظوره(پردیس سینمایی)و اقامتی اعلام کرد که قطعا اتمام این پروژه می تواند سهم بسزایی در توسعه صنعت گردشگری استان داشته باشد.
وی پروژه دوم در حال ساخت است پروژه مجتمع تفریحی،توریستی و خدماتی بین راهی جاده ابریشم متعلق به شرکت هدی اعلام کرد که به عنوان بزرگترین پروژه در نوع خود در کشور در زمینی به مساحت 160 هزار مترمربع و با زیربنائی حدوداً 25 هزار مترمربع شامل متل،بازارچه صنایع دستی و سوغات،رستوران های مدرن و سنتی،بخش ورزشی،خدمات خودرویی و سالنهای چند منظوره در درکنار گذر شمالی بجنورد در حال ساخت است. معظمی،به پیشرفت فیزیکی 24 درصدی این پروژه اشاره کرد و گفت:افزایش ماندگاری مسافران عبوری از استان ،توسعه خدمات بین راهی،گردشگری غنی سازی اوقات فراغت مردم شهر بجنورد ومسافران و زائران،جذب گردشگران خارجی ،ایجاد بازار فروش سوغات و صنایع دستی از جمله اهداف ساخت این مجتمع است که به طور قطع به توسعه صنعت گردشگری در استان خراسان شمالی سرعت خواهد بخشید.
مدیر عامل مرکز خرید و سرگرمی طلای سفید همچنین تقویت بحث اطلاع رسانی و معرفی اصولی جاذبه های گردشگری این استان در جذب گردشگر بسیار موثر دانست و بر نقش رسانه ها در این خصوص تاکید کرد و گفت: بهره مندی از مرز مشترک این استان با کشور ترکمنستان ظرفیت خوبی برای تقویت صنعت گردشگری خراسان شمالی است که باید مسئولان این مهم را بیش از بیش مدنظر قرار دهند.
وی با تاکیدبر اینکه بین المللی شدن فرودگاه بجنورد ،ساخت موزه های متنوع در استان و شروع پروژه هایی نظیر طلای سفید و مجتمع تفریحی ،توریستی و خدمات بین راهی جاده ابریشم و چندین پروژه دیگر در سطح استان موجبات توسعه این صنعت در استان را فراهم می آورد، تصریح کرد: به طور یقین حمایت های مالی و مشوق های قانونی دولت،سرعت این گونه سرمایه گذاری ها را بیشتر خواهد کرد.